Mikrokontrolery - Jak zacząć?

... czyli zbiór praktycznej wiedzy dot. mikrokontrolerów.

poniedziałek, 4 kwietnia 2011

SmartPIP - Elektroniczny dręczyciel


Autor: Dondu

Niedawno trafiłem na stary (1996r.) artykuł dot. Pipka dręczyciela.

Postanowiłem na bazie tego pomysłu opracować projekt bardziej zaawansowanego dręczyciela, umiejącego dostosować się do warunków otoczenia oraz przyzwyczajeń ofiary. Urządzenie ma być nieprzewidywalne i znacznie trudniejsze do wykrycia niż oryginał :-)

Ten cykl artykułów ma charakter stricte dydaktyczny i pokazuje jak można podchodzić do projektowania urządzenia zasilanego z baterii, począwszy od pomysłu na gotowym urządzeniu skończywszy.OSTRZEŻENIE!!!
4 kwietnia 2013r.

Urządzenie SmartPIP przedstawione jest w celach stricte dydaktycznych. Za jego ewentualne wykorzystanie przeciwko komukolwiek odpowiadasz we własnym zakresie.

Autor (Dondu) nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody, które wyrządzisz osobom trzecim lub sobie wykonując i stosując SmartPIP. Powinieneś być świadomy, że niektóre osoby mogą mieć zaburzenia związane z układem nerwowym, a działanie SmartPIP może powodować pogorszenie ich stanu.

Korzystając z urządzenia oświadczasz, że bierzesz na siebie całą odpowiedzialność.

Urządzenie opublikowane jest w wersji jakiej jest, a autor nie daje żadnej gwarancji jego poprawnego i bezpiecznego działania.

Potraktuj proszę bardzo poważnie powyższe ostrzeżenie. Znam człowieka (kolega z "lat edukacyjnych"), który jest strasznie wrażliwy na dźwięki powstające przy uderzaniu dowolnych przedmiotów, co doprowadza go do stanu "szewskiej pasji". Zastosowanie SmartPIP w jego przypadku nie byłoby dobrym psikusem, a mogłoby być wręcz bardzo niebezpieczne.


Oceń artykuł.
Wasze opinie są dla nas ważne, gdyż pozwalają dopracować poszczególne artykuły.
Pozdrawiamy, Autorzy
Ten artykuł oceniam na:

26 komentarzy:

 1. Narobiliście mi niezłego smaczka tym projektem i związanymi z nim zagadnieniami. Nie mogę się doczekać efektu finalnego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja także, bo jeszcze go nie ma :-D
  Mam nadzieję, że do końca kwietnia wyrobię się ze wszystkimi artykułami łącznie z PCB.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na początku sądziłem, że to będzie nudny cykl. Ale teraz widzę, że jest ciekawie i znając Dondu sądzę, że będzie tak do końca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Możesz podać tytuły następnych części tego tematu?

  OdpowiedzUsuń
 5. Aktualnie nie bardzo, bo dalszy materiał, nie jest jeszcze podzielony na tematy. Gdy to zrobię to zamieszczę podobnie jak poprzednio.

  OdpowiedzUsuń
 6. NotorycznyMaruder22 kwietnia 2013 14:56

  Faktycznie może będzie trudniej go wykryć, niż standardowy NE555, ale ile więcej roboty z nim skoro już tyle artykułów a końca nie widać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cel projektu jest opisany w pierwszym artykule i wyjaśnia dlaczego projekt aż tak drobiazgowo jest opisywany.

  OdpowiedzUsuń
 8. AVE...
  A masz już wybraną "ofiarę" tego układu?

  OdpowiedzUsuń
 9. Cykl artykulow mi sie podoba, uwazam, ze jest wartosciowy i bardzo ciekawy.

  Smieszy mnie jednak ostrzezenie:
  "Urządzenie SmartPIP przedstawione jest w celach stricte dydaktycznych. Za jego ewentualne wykorzystanie przeciwko komukolwiek odpowiadasz we własnym zakresie."
  Czyli publikujecie przepis na wykonanie urzadzenia ktorego jedynym zadaniem jest robienie glupich kawalow, ale odzegnujecie sie od konsekwencji jego uzycia zgodnie z przeznaczeniem?

  Proponuje na nastepny temat wybrac instrukcje jak wykonac zapalnik do bomby, ktorego nie da sie zaklocic znanymie przez odpowiednie sluzby metodami i ktory da sie odpalic z bezpiecznej odleglosci za pomoca dowolnego telefonu komorkowego.
  Oczywiscie artykul dydatkyczny i to trzeba bedzie podkreslic na wstepie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety, to tak zwany "pupochron". W aktualnych czasach należy dmuchać na zimne i choć faktycznie może się to wydawać śmieszne, to z mojego punktu widzenia niestety warto o to zadbać.

  A przypadek, który opisałem pod ostrzeżeniem jest autentyczny.

  OdpowiedzUsuń
 11. Trafiłeś w odpowiedni moment z tym cyklem. Właśnie robię urządzenie pomiarowe zasilane z baterii i artykuł otworzył mi oczy, jak do tego się zabrać. Ale zanim dokończysz ten cykl, to ja już pewnie skończę już projekt, ale zapewne w wersji następnej zastosuję te rozwiązania, o których zapewne będziesz dopiero pisał - thx!

  OdpowiedzUsuń
 12. Kiedy kolejne części??

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. Przepraszam, ale do 22 maja mam nawał pracy zawodowej i niestety wpłynie to na przesunięcie terminu publikacji. Proszę być czujnym po 22 maja.

  OdpowiedzUsuń
 15. Jest szansa na kolejne artykuly z tej serii?

  OdpowiedzUsuń
 16. Jest ale utknąłem na zmianie szablonu bloga i związanych z tym nieprzewidzianych nakładów pracy. Bardzo przepraszam, ale nieco przeceniłem swoje możliwości czasowe vs przejście na nowe rozwiązania techniczne dot. strony. O kolejnych artykułach będę informował na Facebook'u.

  OdpowiedzUsuń
 17. kiedy będzie jakiś artykuł z tej serii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety dopiero we wrześniu po zamknięciu cyklu dot. pierwszego z robotów.

   Usuń
  2. można prosić o doprecyzowanie terminu publikacji, wrzesień którego roku ?
   cykl był prowadzony w bardzo przystępny i ciekawy sposób i posiadał duży potencjał dydaktyczny szkoda że autor zaniechał jego publikacji bo był jednym z wartościowszych

   Usuń
  3. W ciągu 2 lat powstało ponad 300 artykułów, więc i ten cykl zostanie dokończony. Blog jest niestety tylko hobby, więc od dzisiaj nie będę już sugerował terminów, bo zbyt często nie mam na to wpływu.

   Usuń
  4. Wygląda na to, że jest to martwy temat. Inne projekty jakoś idą a ten został schowany na dnie szuflady. Bardzo szkoda.

   Usuń
 18. Czy da się jeszcze reanimować ten projekt?
  Jest bardzo fajny. Z resztą w ogóle szcuneczek za takiego bloga! Niedobór czasu to smutna sprawa, ale myślę, że nie tylko ja bym się cieszył, gdyby smartPIP doszedł do końca. Pomijam rozpacz niezadowolonych ofiar...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś na pewno go dokończę, ale naprawdę nie mogę obiecywać terminów, bo jestem aktualnie bardzo obciążony pracą.

   Usuń
 19. Wpisuję się na (długą już ;) ) listę oczekujących na kontynuację. ..

  OdpowiedzUsuń

Działy
Działy dodatkowe
Inne
O blogu
Dzisiaj
--> za darmo!!! <--
1. USBasp
2. microBOARD M8


Napisz artykuł
--> i wygraj nagrodę. <--


Co nowego na blogu?
Śledź naszego Facebook-aCo nowego na blogu?
Śledź nas na Google+

/* 20140911 Wyłączona prawa kolumna */
 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • :
 • 00

  minut

 • :
 • 00

  sekund

Nie czekaj do ostatniego dnia!
Jakość opisu projektu także jest istotna (pkt 9.2 regulaminu).

Sponsorzy:

Zapamiętaj ten artykuł w moim prywatnym spisie treści.