Mikrokontrolery - Jak zacząć?

... czyli zbiór praktycznej wiedzy dot. mikrokontrolerów.

poniedziałek, 28 lutego 2011

Reklama na stronie


Autor: Dondu

Od początku powstania bloga tj. 14 kwietnia 2011r. do dnia dzisiejszego nie oferuję możliwości zamieszczania na stronie płatnych reklam ... może się to kiedyś zmieni, ale na razie daję w zamian inne możliwości:
 1. Całkowicie darmowa reklama w artykule o sklepach: Gdzie kupować?
 2. Akcja: Testowanie sprzętu
 3. Akcja: Arduino
 4. Konkurs na artykuł miesiąca 
 5. Konkurs: Drgania styków
 6. Konkursy okresowe
 7. Konkursy celowe
 8. Konkursy indywidualne
Są to akcje, których beneficjentami są czytelnicy i autorzy rozwiązań konkursowych, a nie ja osobiście, czy współautorzy bloga.

Kontakt
W sprawie zamieszczenia reklamy proszę kontraktować się za pomocą formularza kontaktu.


Zastrzegam sobie prawo do odmówienia potencjalnym sponsorom współpracy z dowolnych przyczyn bez ich podawania. Ma to na celu chronić stronę przed osobami (i ich firmami), które w stosunku do niniejszego bloga zachowują się nie fair lub zawiodłem się na nich w przeszłości.
1. Gdzie kupować?

Strona: Gdzie kupować?

Strona ta jest odwiedzana przez każdego początkującego, któremu brakuje wiedzy o tym,  gdzie można kupować elementy elektroniczne, oprzyrządowanie, chemię, itp..

Na tej stronie za darmo i bez żadnych zobowiązań reklamodawcy zamieszczam reklamy wartościowych sklepów związanych z tematyką strony, w tym także tych z serwisów aukcyjnych. Wystarczy skontaktować się ze mną poprzez formularz kontaktu i przesłać:
 • banner o szerokości 200px i wysokości maksymalnej 140px - statyczny (brak animacji) pliki GIF, PNG lub JPG,
 • adres, do którego ma prowadzić link zamieszczony na stronie,
 • propozycję bardzo krótkiego opisu - zastrzegam sobie prawo do jego zmiany na własny.

Zastrzegam sobie prawo do:
 • nieumieszczenia reklamy z dowolnych przyczyn,
 • zakończenia emisji reklamy w dowolnym momencie i z dowolnych przyczyn, bez konieczności informowania reklamodawcy.


2. Akcja: Testowanie sprzętu

Strona: Akcja: Testowanie sprzętu

Strona odwiedzana jest praktycznie przez każdego nowego czytelnika bloga, który stał się stałym czytelnikiem.

To akcja, w której sponsorzy bez mojego pośrednictwa i na własny koszt przekazują wybranym czytelnikom sprzęt do testowania w zamian za przekazanie przez nich sponsorowi opinii o ich produktach. Akcja ta dotyczy raczej drobnych elementów, modułów, itp. o wartości kilkunastu - kilkudziesięciu złotych.

Sponsor sprzętu otrzymuje na stronie akcji na okres jednego miesiąca (liczonego od dowolnego dnia):
 • banner z przedmiotem (link do przedmiotu w sklepie) o szerokości 200px i wysokości maksymalnej 280px (bez animacji) plik GIF, PNG lub JPG,
 • banner z logo sponsora (link do strony głównej sponsora np. sklepu) o szerokości 468px i wysokości 60px tzw. Full Banner (bez animacji) plik GIF, PNG lub JPG.

Data graniczna (data zakończenia emisji reklamy) zostaje ustalona na zasadzie dzień rozpoczęcia emisji + jeden miesiąc (liczony w dniach), a bannery są umieszczane na dole kolejki bannerów dużych (początkowa część strony). Bannery te przesuwają się do góry wraz z zakańczaniem się okresów emisji bannerów poprzedzających go sponsorów.

Po w/w okresie bannery duże są usuwane, a na stronie pozostaje informacja o osobie testującej oraz o sponsorze w postaci małego banneru o szerokości 120px i wysokości 50px (brak animacji) plik GIF, PNG lub JPG. Bannery te pozostają już na tej stronie "po wsze czasy" :-)

Jeżeli sponsor chce przedłużyć emisję reklam na kolejny okres miesięczny jest to oczywiście możliwe, a duże bannery lądują na końcu kolejki bannerów.

3. Akcja: Arduino

Strona: ... w trakcie przygotowania (start - marzec 2014r.)

Akcja ta ma na celu otwarcie nowego działu dot. stricte Arduino. W tym celu wyłoniliśmy dodatkową grupę autorów, którzy w tym zakresie będą opracowywali artykuły dot. Arduino jako takiego oraz wykorzystania dowolnych modułów dedykowanych tej platformie.

W skrócie akcja wygląda następująco:
 • osobiście szukam autorów o różnym poziomie wiedzy i znajomości Arduino,
 • wstępnie sprawdzam umiejętności pisania artykułów przez danego autora,
 • spośród kandydatów sponsor wybiera co najmniej jednego autora, ale może wybrać ich kilku,
 • sponsor na własny koszt i bez mojego pośrednictwa przekazuje autorom bezzwrotnie i bez opłat sprzęt w postaci bazowego Arduino (w dowolnej wersji) oraz sukcesywnie wybrane moduły,
 • sponsor w porozumieniu ze mną, swoimi autorami i pozostałymi uczestnikami akcji określa zakres tematyczny (i inne kwestie), który będą opisywać jego autorzy,
 • autorzy piszą artykuły,
 • artykuły zostają opublikowane na blogu,
 • w artykułach zamieszczona jest reklama sponsora na określony czas (raczej długi, a aktualnie trwają ustalenia ze sponsorami w tej sprawie),
 • po wyznaczonym czasie reklama jest usuwana, a artykuły pozostają na blogu.

4. Konkurs na artykuł miesiąca

Strona: Akcja: Testowanie sprzętu

Strona odwiedzana jest przez większość nowych czytelników bloga, którzy stali się stałymi czytelnikami.

To akcja skierowana do czytelników, którzy dojrzeli do tego, by napisać artykuł w celu zamieszczenia go na blogu. Każdy taki artykuł jest weryfikowany przez zespół redakcyjny i podlega ocenie przez czytelników, które to oceny stanowią podstawę do określenia pozycji artykułu w rankingu artykułów danego miesiąca.

Na razie w tym zakresie współpracujemy tylko z Helion.pl i eBookPoint.pl, ale jeżeli będzie zainteresowanie, to mogę pomyśleć nad dopuszczeniem dodatkowych sponsorów i określeniu zasad zamieszczania bannerów.

Koszty wysyłki nagród ponosi sponsor, a wysyłka odbywa się bez mojego pośrednictwa.

5. Konkurs: Drgania styków

Strona: Drgania styków: Przykłady eliminacji - Konkurs bezterminowy

Drgania styków, to jeden z najistotniejszych problemów początkujących, stąd też zainteresowanie temtem jest wielkie od strony czytelników.

To niekończący się (stały) konkurs dla czytelników bloga. Akcja ruszyła 22 stycznia 2014r. i powolutku będzie się rozwijać przez kolejne lata.

Każdy artykuł jest nagradzany z puli dostępnych dla tej akcji nagród. Sponsor może przeznaczyć na akcję nagrody małej wartości (kilkanaście - kilkadziesiąt złotych) na dowolną ilość nagrodzonych artykułów. Jeżeli więc zdecyduje się przekazać np. pięć jakichś modułów, to najbliższych pięć artykułów zostanie nagrodzonych jego nagrodami.

Nagrody są łączone tzn. nagrody kilku sponsorów mogą trafić do jednego autora, ale tylko jedna nagroda danego sponsora. Na przykład jeżeli w danym momencie jest dwóch sponsorów nagród, to do autora, który opublikuje artykuł w tej tematyce w danym momencie trafią dwie nagrody od dwóch różnych sponsorów.

Sponsor otrzymuje:
 • banner z przedmiotem (link do przedmiotu w sklepie) o szerokości 200px i wysokości maksymalnej 280px (bez animacji) plik GIF, PNG lub JPG,
 • banner z logo sponsora (link do strony głównej sponsora np. sklepu) o szerokości 468px i wysokości 60px tzw. Full Banner (bez animacji) plik GIF, PNG lub JPG.
Bannery te są widoczne na stronie według kolejności przystąpienia sponsorów do akcji i widoczne do momentu przekazania ostatniej nagrody danego sponsora. Po tym okresie, na stronie w tabelce pozostaje "po wsze czasy" link do sklepu sponsora w postaci małego bannera o szerokości 120px i wysokości 50px (brak animacji) plik GIF, PNG lub JPG.

... aktualnie trwa przygotowanie tabelki i umieszczenie pierwszego artykułu nadesłanego przez czytelnika.

Koszty wysyłki nagród ponosi sponsor, a wysyłka odbywa się bez mojego pośrednictwa.


6. Konkursy okresowe (duże)

Co jakiś czas na stronie organizowane są konkursy z konkretnymi celami i tematyką. Konkursy te cieszą się sporą popularnością wśród startujących jak i czytelników przygotowanych artykułów.

W tym zakresie nagrody są większej wartości i z reguły polega to na tym, że jest kilka wirtualnych paczek z nagrodami, do których różni sponsorzy deklarują dodać swoje konkretne nagrody. Nagrody są dodawane według wartości w taki sposób, by paczki miały różną wartość. Po zakończeniu konkursu i ustaleniu miejsc zajętych przez startujących czytelników, nagrodzeni według kolejności zajętych miejsc wybierają paczki.

Sponsorzy wysyłają nagrody do wskazanych osób we własnym zakresie bez mojego pośrednictwa.

W przypadku tych konkursów po prawej stronie każdej strony bloga (z wyjątkiem spisu treści) pojawia się informacja o trwającym konkursie wraz z małymi bannerami sponsorów nagród:Okres emisji tych bannerów zależy od czasu trwania konkursu, co z reguły zawiera się w przedziale od 30 do 90 dni.

Na stronie konkursu "po wsze czasy" znajdują się bannery reklamowe - przykłady:
O kolejności bannerów i linków sponsorów decyduje wartość przedmiotu i/lub sumaryczna ich wartość (dla danego konkursu). Im wartości wyższe, tym banner lub link znajduje się wyżej.

Koszty wysyłki nagród ponosi sponsor, a wysyłka odbywa się bez mojego pośrednictwa.

O trwających konkursach często przypominamy czytelnikom na naszych stronach fanpage Facebook i Google+.


7. Konkursy tematyczne

Od czasu do czasu wprowadzam konkursy tematyczne, czyli opracowania jakiegoś zadania, projektu i opisania go w artykule.

Przykłady:

Z reguły dotyczą one ważnych zagadnień przez co artykuły, które powstają są często odwiedzane przez czytelników.

W tym przypadku nie ma standardu dot. reklam, stąd zasady należy uzgodnić indywidualnie.

Koszty wysyłki nagród ponosi sponsor, a wysyłka odbywa się bez mojego pośrednictwa.

8. Konkursy indywidualne sponsorów

Dopuszczam możliwość ogłoszenia indywidualnego konkursu sponsora, ale tutaj za każdym razem rozważam wszelkie za i przeciw zanim zgodzę się na taki konkurs.

Przykłady:

W tym przypadku nie ma standardu dot. reklam, stąd zasady należy uzgodnić indywidualnie.

Koszty wysyłki nagród ponosi sponsor, a wysyłka odbywa się bez mojego pośrednictwa.


Oceń artykuł.
Wasze opinie są dla nas ważne, gdyż pozwalają dopracować poszczególne artykuły.
Pozdrawiamy, Autorzy
Ten artykuł oceniam na:

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Działy
Działy dodatkowe
Inne
O blogu
Dzisiaj
--> za darmo!!! <--
1. USBasp
2. microBOARD M8


Napisz artykuł
--> i wygraj nagrodę. <--


Co nowego na blogu?
Śledź naszego Facebook-aCo nowego na blogu?
Śledź nas na Google+

/* 20140911 Wyłączona prawa kolumna */
 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • :
 • 00

  minut

 • :
 • 00

  sekund

Nie czekaj do ostatniego dnia!
Jakość opisu projektu także jest istotna (pkt 9.2 regulaminu).

Sponsorzy:

Zapamiętaj ten artykuł w moim prywatnym spisie treści.