Mikrokontrolery - Jak zacząć?

... czyli zbiór praktycznej wiedzy dot. mikrokontrolerów.

wtorek, 22 marca 2011

Moduły WiFi


Redakcja: Dondu

Komunikacja mikrokontrolera za pomocą WiFi to jeden z tych przypadków, który daje ogromne możliwości projektantom tworzenia przeróżnych pożytecznych urządzeń. Do 2014 roku ogólnodostępne uniwersalne moduły WiFi były drogie, co skutecznie eliminowało możliwość ich stosowania w tanich urządzeniach.

To jednak zmieniło się dzięki Chińczykom, którzy zaoferowali ESP8266 za cenę 2$-3$ wraz z darmową dostawą (!), dlatego od niego zaczniemy cykl:

Oceń artykuł.
Wasze opinie są dla nas ważne, gdyż pozwalają dopracować poszczególne artykuły.
Pozdrawiamy, Autorzy
Ten artykuł oceniam na:

17 komentarzy:

 1. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy .....

  OdpowiedzUsuń
 2. Również czekam na obiecaną kontynuację!

  OdpowiedzUsuń
 3. Temat jak zwykle umarł :'(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie umarł, wkrótce kolejne odcinki. Wszystko jest gotowe, tylko potrzebny jest czas na przygotowanie tego w formie nadającej się do publikacji na stronie.

   Usuń
 4. Czy ma ktoś awaryjny kurs na ESP8266? Może być po angielsku ale aby było krok po kroku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba jednak nie doczekamy się kolejnej części :(
  Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widać kolejne części się ukazują. Pracuję nad następną, także nie zniechęcajcie się, tylko nas lajkujcie :)

   Usuń
 6. Cały cykl oceniam wysoko, czekam na dalsze części.

  OdpowiedzUsuń
 7. I jak zwykle zdechło...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zwykle znajdzie się jakiś niezadowolony z darmowych materiałów. Ta Weź i sam zrób coś za free dla ludzkości. Z chęcią napiszę na twojej stronie to samo, gdy będziesz miał przerwę tak jak autor tego cyklu. Ja dzięki tym artykułom rozpocząłem, a teraz jestem już dużo dalej, bo sam grzebałem w angielskojęzycznych stronach, ale to nie powód, by narzekać. Pozdrawiam ekipę bloga!!!

   Usuń
  2. Widzę, że myślenie - w szczególności logiczne - jest Ci obce. Z czego wnosisz niezadowolenie "z darmowych materiałów"? To zwykłe stwierdzenie faktu. Obiektywne. Autor oczywiście może mieć przerwy. Ale gdy przerwa się kończy, to kończy co rozpoczął. Albowiem jak nauczał pewien klasyk na M "Faceta poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy". Zajrzyj do artykułów o Bluetooth, silniku BLDC, Smart PIP, a pewnie i innych. W niektórych "przerwa" trwa od lat. Ale rozpoczynane są nowe. Jeśli Ciebie to zadowala, to nie mam nic do dodania.

   Usuń
  3. Masz rację, jest tak jak napisałeś, ale to świadome nasze działanie mające na celu rozwijanie treści w wielu kierunkach jednocześnie w ramach swojego czasu wolnego, zamiast w jednym, ale bardzo szczegółowo, czyli pisania "książki".

   W ten sposób raz szybciej, a raz wolniej zapełniamy blog artykułami wskazując drogę w wielu kierunkach i choć każdy z tych tematów, to kobyły, o których można książki pisać, to zawsze można po przerobieniu podstaw szukać wiedzy głębiej w sieci.

   Strona ma określony cel wyrażony jej mottem: Mikrokontrolery - Jak zacząć?" Nie gwarantujemy, że będzie książką w każdym rozpoczętym temacie.

   Aktualnie ja nie mam czas u na dopisywanie nowych artykułów, ale to nie znaczy, że nie będę ich pisał. Wielokrotnie miałem już przerwy w pisaniu. Podobnie jest z Tmf-em, autorem tego cyklu.

   Niemniej jednak dziękujemy za "dyscyplinujące" uwagi, bo cieszy nas to, że strona ma ogromną rzeszę cierpliwych i mniej cierpliwych czytelników pomimo pewnych wad, które wskazujesz.

   Usuń
 8. ESP leżą i czekają na dalszą część kursu, czy jest planowana aktualizacja? Szczególnie prosiłbym o pokazanie jak wykorzystać wbudowany procesor aby ominąć urządzenia zewnętrzne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, kilka artykułów na ten temat czeka, aż kol. Dondu bedzie miał chwilę, aby je umieścić na stronie.

   Usuń
 9. super artykuły bardzo mi pomogły w zabawie z esp czekam na następne .
  nie zwracajcie uwagi na malkontentów ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. cykl przyjemny, dostosowany do rozpoczynających przygodę z ESP8266. Przy całej sympatii stwierdzam, że drażniące jest wzmiankowanie przez autora kolejnych funkcjonalności które będą omawiane (nigdy) w kolejnych częściach cyklu ;)
  Wartość merytoryczna poruszanych zagadnień stoi na dobrym poziomie pozwalając bez większych problemów rozpocząć podstawową komunikacje.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. 2019 a temat nadal nie żyje

  OdpowiedzUsuń

Działy
Działy dodatkowe
Inne
O blogu
Dzisiaj
--> za darmo!!! <--
1. USBasp
2. microBOARD M8


Napisz artykuł
--> i wygraj nagrodę. <--


Co nowego na blogu?
Śledź naszego Facebook-aCo nowego na blogu?
Śledź nas na Google+

/* 20140911 Wyłączona prawa kolumna */
 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • :
 • 00

  minut

 • :
 • 00

  sekund

Nie czekaj do ostatniego dnia!
Jakość opisu projektu także jest istotna (pkt 9.2 regulaminu).

Sponsorzy:

Zapamiętaj ten artykuł w moim prywatnym spisie treści.