Mikrokontrolery - Jak zacząć?

... czyli zbiór praktycznej wiedzy dot. mikrokontrolerów.

piątek, 1 kwietnia 2011

Prima Aprillis 2013


Autor: Dondu

1 kwietnia 2013r.

Podziękowania

Zacznę od serdecznego podziękowania osobom, które oferowały swoją pomoc w różnej postaci. To bardzo budujące, gdy tak dużo osób, zarówno w komentarzach jak i korespondencji deklarowało, a nawet nie czekając na naszą prośbę uczyniło różne działania w celu odratowania bloga.
Dziękujemy! :-)


Akcja Fatal Errors

Cała akcja oczywiście była żartem Prima Aprillis'owym i jak widzimy przyniosła wiele emocji oraz działań zarówno w zakresie pomocy jak i zdemaskowania żartu.


W aktualnych czasach trudno jest zrobić psikusa w dniu 1 kwietnia. Wszyscy są bardzo wyczuleni, a możliwość komentowania wzmacnia czujność ogółu tak bardzo, że robienie psikusa w tym dniu, skazane jest na zdemaskowanie już po pierwszych minutach. Dlatego podjęliśmy decyzję (podobnie jak inni - patrz na końcu tej informacji), że zrobimy to nieco wcześniej, starając się uwiarygodnić w miarę możliwości technicznych.

Komunikat (wkręt) wraz z komentarzami.
Komentarze na Facebook'u

Część z Was była czujna, część dała się wywieść w pole, część była niepewna, ale mamy nadzieję, że dla większości była to fajna zabawa :-)

Trudno jest oczywiście w gronie osób związanych z informatyką o łatwe ukrycie w kodzie strony elementów unieruchamiających blog, tym bardziej, że nie ma się pełnego wpływu na szablon bloga. Dlatego wybaczcie, że te komentarze usuwaliśmy, by zabawa trwała nieco dłużej :-)


Jak dbamy o bloga?

14 kwietnia minie dwa lata od pojawienia się bloga w sieci. Podejmując decyzję o wyborze platformy, świadomie wybrałem blogger.com (blogspot.com) jako usługę gwarantowaną przez Goggle i oparłem ją o darmową domenę. Taki zabieg ma na celu zapewnienie istnienia strony przez wiele lat, niezależnie od ludzkich czynników losowych.

Anonimowy napisał:
Jedna wielka ściema, jaja sobie robią na prima aprilis. Nie wierze że nie ma kopii :P

I słusznie :)

Dbamy o bloga wykorzystując gwarantowany przez Google backup i inne zabezpieczenia, a do tego za każdym nowym artykułem robimy kopię całości bloga (parę płyt DVD już się zebrało, plus dedykowany jedynie temu celowi przenośny dysk twardy). A że jest już prawie 300 artykułów, stąd warto zadbać o bezpieczeństwo danych.

Dlatego ewentualne odratowanie bloga lub przeniesienie na inny serwer blogowy, zajmie nam akceptowalną ilość czasu :-)


Wesołych Świąt!

Z oczywistych względów nie mogliśmy przekazać Wam świątecznych życzeń, co niniejszym czynimy. Mamy nadzieję, że skorzystacie z wyjątkowej możliwości użycia śniegu w Lany Poniedziałek, bo wraz ocieplaniem się klimatu może się okazać, że jest to ostatnia okazja :-)

Pozdrawiamy,
Dondu i pozostali autorzy bloga

PS.

A tak żartuje dzisiaj z nas Google, informując, że właśnie na naszym blogu jest aż 41 użytkowników z ....  - nie zgadniesz skąd :-)


A tak wkręca się portal Onet.pl

Jak to robią inni, warto zobaczyć na przykładzie pewnego odkrycia archeologicznego z dnia 28 marca 2013. Zamieszanie jakie zrobili w ostatnich dniach, powaliło na nogi nawet taki portal jak Onet.pl i wicemarszałka województwa śląskiegoTak to robią ślazacy!


Oceń artykuł.
Wasze opinie są dla nas ważne, gdyż pozwalają dopracować poszczególne artykuły.
Pozdrawiamy, Autorzy
Ten artykuł oceniam na:

3 komentarze:

Działy
Działy dodatkowe
Inne
O blogu
Dzisiaj
--> za darmo!!! <--
1. USBasp
2. microBOARD M8


Napisz artykuł
--> i wygraj nagrodę. <--


Co nowego na blogu?
Śledź naszego Facebook-aCo nowego na blogu?
Śledź nas na Google+

/* 20140911 Wyłączona prawa kolumna */
 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • :
 • 00

  minut

 • :
 • 00

  sekund

Nie czekaj do ostatniego dnia!
Jakość opisu projektu także jest istotna (pkt 9.2 regulaminu).

Sponsorzy:

Zapamiętaj ten artykuł w moim prywatnym spisie treści.