Autor: Dondu
Robotyka to bardzo dobry kierunek początkowych projektów podczas nauki i poszerzania wiedzy w dziedzinie wykorzystania mikrokontrolerów.
Jest to tym fajniejsze, że można się zmierzyć z realnymi przeciwnikami na zawodach coraz chętniej organizowanych w Polsce.
Oddajmy więc nasze strony w ręce entuzjastów organizujących tego typu imprezy, a rozpoczniemy od Robotic Arena 2013 organizowanych przez Koło naukowe robotyków KoNaR z Politechniki Wrocławskiej.
Z A P R O S Z E N I E
„KoNaR” od początku swej działalności zorganizował pięć edycji Otwartych Zawodów Robotów Minisumo. W 2008 roku rozszerzono formułę imprezy o trzy kolejne konkurencje oraz zmieniono jej nazwę na Robotic Arena.
W RA 2012 wzięło udział blisko 150 konstrukcji i 350 zawodników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Impreza ma charakter otwarty zarówno dla uczestników, jak również widzów – liczbę osób, które przyglądały się starciom robotów w zeszłym roku szacujemy na 2-3tys.
Głównym celem Robotic Arena jest wymiana doświadczeń między miłośnikami robotyki, dobra zabawa oraz propagowanie robotyki poza środowiskiem akademickim. Faktem jest również to, że obserwowany z roku na rok wzrost zainteresowania i renoma naszych zawodów wynika z ich niepowtarzalnej atmosfery.
W tym roku pole do popisu będą mieli programiści robotów kategorii minisumo i microsumo. Konkurencje te odbędą się na dohyo o rozmiar większym niż standardowo. Korzystne będzie opracowanie nowych taktyk, choć nic nie stoi na przeszkodzie używaniu dotychczasowych algorytmów.
Nie mogliśmy też pominąć królowej wszystkich konkurencji sumo, czyli klasycznego minisumo. Najlepsze 16 robotów stoczy ze sobą walkę w systemie pucharowym.
Po udanym, zeszłorocznym starcie nowej kategorii znów podnosimy poprzeczkę nieco wyżej. W tym roku Wasze roboty będą mogły startować parami na ringach znanych z kategorii minisumo enhanced. Będzie wymagać to od konstruktorów inwencji w kwestii określania pozycji oraz rozpoznawania przeciwnika.
Dozwolone będzie rozstawianie wież ustalających pozycje robotów, a także możliwość z korzystania zewnętrznych stacji do przeprowadzania obliczeń. Mamy nadzieję, że będzie to dla was inspiracją do stworzenia wielu świetnych konstrukcji.
Oprócz tego, każdy będzie mógł również przyjrzeć się zmaganiom robotów w kategorii linefollower, nanosumo i micromouse. Nie zabraknie też frywolnej kategorii Freestyle, w której jedynym ogranicznikiem jest wyobraźnia tworzącego.
Tegoroczne zawody zostaną rozegrane już 30 listopada 2013r. (sobota) w budynku SKS (C-18) Politechniki Wrocławskiej.
Pytania prosimy kierować na adres mailowy: konar@pwr.wroc.pl
K O N T A K T Koło Naukowe Robotyków KoNaR przy Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej ul. Zygmunta Janiszewskiego 11/17 50-372 Wrocław http://roboticarena.pwr.wroc.pl http://konar.pwr.wroc.pl https://www.facebook.com/roboticarena http://www.youtube.com/user/roboticarena |
Byłe w zeszłym roku jako podglądacz technologiczny. W tym roku wystartuję pierwszy raz. Mam tremę. Pozdrowienia dla KoNaRu!
OdpowiedzUsuńCzy wejście na teren zawodów jest płatne?
OdpowiedzUsuńWstep otwarty dla wszystkich za free
Usuń