Mikrokontrolery - Jak zacząć?

... czyli zbiór praktycznej wiedzy dot. mikrokontrolerów.

sobota, 19 marca 2011

Robotic Arena 2013 - KoNaR zaprasza na zawody!


Autor: Dondu

Zawody Robotic Arena 20133.
Robotyka to bardzo dobry kierunek początkowych projektów podczas nauki i poszerzania wiedzy w dziedzinie wykorzystania mikrokontrolerów.

Jest to tym fajniejsze, że można się zmierzyć z realnymi przeciwnikami na zawodach coraz chętniej organizowanych w Polsce.

Oddajmy więc nasze strony w ręce entuzjastów organizujących tego typu imprezy, a rozpoczniemy od Robotic Arena 2013 organizowanych przez Koło naukowe robotyków KoNaR z Politechniki Wrocławskiej.Z A P R O S Z E N I E

„KoNaR” od początku swej działalności zorganizował pięć edycji Otwartych Zawodów Robotów Minisumo.  W 2008 roku rozszerzono formułę imprezy o trzy kolejne konkurencje oraz zmieniono jej nazwę na  Robotic Arena.W RA 2012 wzięło udział blisko 150 konstrukcji i 350 zawodników zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Impreza ma charakter otwarty zarówno dla uczestników, jak również widzów – liczbę osób, które przyglądały się starciom robotów w zeszłym roku szacujemy na 2-3tys.
Głównym celem Robotic Arena jest wymiana doświadczeń między miłośnikami robotyki, dobra zabawa oraz propagowanie robotyki poza środowiskiem akademickim. Faktem jest również to, że obserwowany z roku na rok wzrost zainteresowania i renoma naszych zawodów wynika z ich niepowtarzalnej atmosfery.


W tym roku pole do popisu będą mieli programiści robotów kategorii minisumo i microsumo. Konkurencje te odbędą się na dohyo o rozmiar większym niż standardowo. Korzystne będzie opracowanie nowych taktyk, choć nic nie stoi na przeszkodzie używaniu dotychczasowych algorytmów.
Nie mogliśmy też pominąć królowej wszystkich konkurencji sumo, czyli klasycznego minisumo. Najlepsze 16 robotów stoczy ze sobą walkę w systemie pucharowym.
Po udanym, zeszłorocznym starcie nowej kategorii znów podnosimy poprzeczkę nieco wyżej. W tym roku Wasze roboty będą mogły startować parami na ringach znanych z kategorii minisumo enhanced. Będzie wymagać to od konstruktorów inwencji w kwestii określania pozycji oraz rozpoznawania przeciwnika.
Dozwolone będzie rozstawianie wież ustalających pozycje robotów, a także możliwość z korzystania zewnętrznych stacji do przeprowadzania obliczeń. Mamy nadzieję, że będzie to dla was inspiracją do stworzenia wielu świetnych konstrukcji.
Oprócz tego, każdy będzie mógł również przyjrzeć się zmaganiom robotów w kategorii linefollower, nanosumo i micromouse. Nie zabraknie też frywolnej kategorii Freestyle, w której jedynym ogranicznikiem jest wyobraźnia tworzącego.Tegoroczne zawody zostaną rozegrane już 30 listopada 2013r. (sobota) w budynku SKS (C-18) Politechniki Wrocławskiej.Harmonogram imprezy:
Mamy nadzieję, że podczas Robotic Arena 2013 sportowa rywalizacja i koleżeńską atmosfera będą szły ze sobą w parze, jest to bowiem doskonała okazja na wymianę doświadczeń, uwag i spostrzeżeń. Chcielibyśmy wraz z zawodnikami stworzyć kolejny raz zawody o niepowtarzalnym klimacie, które będziemy miło wspominać przez długi czas :-)
Pytania prosimy kierować na adres mailowy: konar@pwr.wroc.pl


K O N T A K T
Koło Naukowe Robotyków KoNaR
przy Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej
ul. Zygmunta Janiszewskiego 11/17
50-372 Wrocław
http://roboticarena.pwr.wroc.pl
http://konar.pwr.wroc.pl
https://www.facebook.com/roboticarena
http://www.youtube.com/user/roboticarena
Oceń artykuł.
Wasze opinie są dla nas ważne, gdyż pozwalają dopracować poszczególne artykuły.
Pozdrawiamy, Autorzy
Ten artykuł oceniam na:

3 komentarze:

 1. Byłe w zeszłym roku jako podglądacz technologiczny. W tym roku wystartuję pierwszy raz. Mam tremę. Pozdrowienia dla KoNaRu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy wejście na teren zawodów jest płatne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wstep otwarty dla wszystkich za free

   Usuń

Działy
Działy dodatkowe
Inne
O blogu
Dzisiaj
--> za darmo!!! <--
1. USBasp
2. microBOARD M8


Napisz artykuł
--> i wygraj nagrodę. <--


Co nowego na blogu?
Śledź naszego Facebook-aCo nowego na blogu?
Śledź nas na Google+

/* 20140911 Wyłączona prawa kolumna */
 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • :
 • 00

  minut

 • :
 • 00

  sekund

Nie czekaj do ostatniego dnia!
Jakość opisu projektu także jest istotna (pkt 9.2 regulaminu).

Sponsorzy:

Zapamiętaj ten artykuł w moim prywatnym spisie treści.